Nga Shqipëria

“Hapja e Dosjeve” – Viron Bezhani flet për Gazetën Shqiptare fakte.

Politika shqiptare po diskuton këto ditë mbi një temë të shumëpërmendur në këto 24 vjet demokraci, hapjen e dosjeve të Sigurimit të Shtetit. Madje, dy prej deputetëve të opozitës, Mesila Doda dhe Shpëtim Idrizi kanë depozituar në Kuvend një projektligj për hapjen e dosjeve. Idenë e hodhi, dashur pa dashur,

Aktualitet

Rama: Kosova realitet. Vuçiç heq kufjet e përkthimit: Është provokim

Konferenca për shtyp e dy kryeministrave Vuçiç e Rama, edhe pse nisi me një kilmë të qetë, ajo nuk zgjati shumë. Kur kryeministri shqiptar foli për njohjen e Kosovës, kryeministri serb Vuçiç ka hequr kufjen me të cilat dëgjonte përkthimin duke e cilësuar si një provokim. “Për Kosovën kemi dy

Nga Komuniteti

Lajmërim – Festa e Flamurit 2014

Te nderuar bashkeatdhetare, Ju ftojme te festojme se bashku festen e 102 vjetorit te pavarsise se vendit tone. Mbremja tradicionale do te zhvillohet me date 29 Nentor 2014, ora 6:00 PM – 11:30 PM. Grupi muzikor dhe kengetaret Edi Duro e Klementina Morina do te kendojne dhe luajne valle nga