Nga Shqipëria

PS-FRD, aleatë për vendoret, por kundërshtarë për pushtetin qendror

Partia Socialiste dhe Fryma e Re Demokratike kanë zyrtarizuar bashkëpunimin e tyre për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit. Ajo që përflitej që prej ftesës publike në adresë të këtij subjekti politik nga ana e Edi Ramës, është zyrtarizuar pasditen e së premtes me nënshkrimin e marrëveshjes, marrëveshje që nuk e

Aktualitet

Pas aksidentit të Germanwings – Turkish Airlines reagon në mënyren e saj.

Drejtuesi i kompanisë ajrore ”Turkish Airlines” u kërkoi sot pilotëve ende beqarë të martohen sa më shpejt duke përmendur rrëzimin e avionit të ”Germanwings” kryer në mënyrë të qëllimshme nga bashkëpiloti i prekur nga probleme mendore. “Mendoj se aksidenti ka ndodhur si pasojë e ndarjes së bashkëpilotit, që shkaktoi rrëzimin

Nga Komuniteti

Lajmërim – Festa e Flamurit 2014

Te nderuar bashkeatdhetare, Ju ftojme te festojme se bashku festen e 102 vjetorit te pavarsise se vendit tone. Mbremja tradicionale do te zhvillohet me date 29 Nentor 2014, ora 6:00 PM – 11:30 PM. Grupi muzikor dhe kengetaret Edi Duro e Klementina Morina do te kendojne dhe luajne valle nga