Nga Shqipëria

Duka: I sigurt se do të marrim tre pikë

Pak orë nga marrja e vendimit për ngjarjen e rëndë të 14 tetorit, presidenti i FSHF-së Armando Duka, në një intervistë ekskluzive për Top Channel tregon gjithçka pret nga drejtësia sportive e UEFA-s. Edhe pse ndodhet në Zvicër sëbashku me këshilltarët dhe avokatët e huaj që do të na përfaqësojnë,

Aktualitet

Vuçiç: Nuk kam vendosur ende nëse Rama do jetë i ftuari im

Kryeministri Serb Aleksandër Vuçic ende nuk është i vendosur nëse do e presë kryeministrin Shqiptar Edi Rama në 22 tetor. Në një deklaratë për agjensinë e lajmeve “Reuters” Vuçiç është shprehur se nuk do te vendose deri ne fundjave nese kryeministri shqiptar do te jete i ftuari i tij. “Nuk

Nga Komuniteti

Dashuria pa kushte e Shpresa Ymerit

Tirane, 9 Korrik/ATSH/.- Shpresa Ymeri ndihet krenare që është lindur në Vlorë. Sot bankiere në Filadelfia thotë se e përcjell origjinën përmes kujtimeve dhe bisedave në jetën e përditshme, por edhe gjatë prezantimit me të panjohur. Nuk mjaftohet duke përsëritur “jam nga Shqipëria”, por e bën të njohur atdheun duke