Nga Shqipëria

PS-FRD, aleatë për vendoret, por kundërshtarë për pushtetin qendror

Partia Socialiste dhe Fryma e Re Demokratike kanë zyrtarizuar bashkëpunimin e tyre për zgjedhjet vendore të 21 Qershorit. Ajo që përflitej që prej ftesës publike në adresë të këtij subjekti politik nga ana e Edi Ramës, është zyrtarizuar pasditen e së premtes me nënshkrimin e marrëveshjes, marrëveshje që nuk e

Aktualitet

Greqi – Jep dorëheqje ministri grek i financave

Ministri grek i Financave, Yanis Varoufakis, ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij pas rezultatit të referendumit të së dielës, që refuzoi masat e kërkuara nga huadhënësit në këmbim të ndihmës ekonomike. Me anë të një postimi në Twitter të hënën, ai bëri të ditur se ministrat e Eurogrupit i

Nga Komuniteti

Lajmërim – Festa e Flamurit 2014

Te nderuar bashkeatdhetare, Ju ftojme te festojme se bashku festen e 102 vjetorit te pavarsise se vendit tone. Mbremja tradicionale do te zhvillohet me date 29 Nentor 2014, ora 6:00 PM – 11:30 PM. Grupi muzikor dhe kengetaret Edi Duro e Klementina Morina do te kendojne dhe luajne valle nga